40. Wojewódzki Konkurs Recytatorski pt. ECHA Poetica

Zachęcamy do wzięcia udziału w 40. Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim pt. "ECHA Poetica".

Organizatorzy:

Pałac Młodzieży w Nowym Sączu Stowarzyszenie - Fabryka Marzeń

Warunki uczestnictwa:
  1. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych w trzech grupach wiekowych:
    • uczniowie klas I-III
    • uczniowie klas IV-VI
    • uczniowie klas VII-VIII
  2. Uczestnik konkursu przedstawia interpretację dwóch utworów o dowolnej tematyce:
    • utworu poetyckiego,
    • fragmentu prozy.
  3. Łączny czas prezentacji nie może przekraczać 5 minut.
  4. Wojewódzki konkurs poprzedzony jest eliminacjami rejonowymi przeprowadzonymi w następujących placówkach:
    • Młodzieżowy Dom Kultury, ul. 29 Listopada w Krakowie,
koordynator – Joanna Stachowicz
  • Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu, koordynator – dyr. Alina Kwarciak
  • Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Trzebini,
koordynator – dyr. Małgorzata Wrześniewska
  • Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach, koordynator – dyr. Tomasz Kubala
  • Pałac Młodzieży w Nowym Sączu, koordynator – Anna Łukasik
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowym Targu, koordynator – Alicja Gruszka i Irena Augustyńska
  • Placówka może zgłosić do konkursu dwóch recytatorów z każdej kategorii wiekowej.
  • Do finału konkursu można zakwalifikować 9 recytatorów z każdej delegatury.
  • Termin nadesłania protokołu eliminacji rejonowych wraz z kartą zgłoszenia do finału konkursu z poszczególnych delegatur upływa 20 maja 2024.
Termin i miejsce:
Nowotarskie eliminacje do konkursu wojewódzkiego zostaną przeprowadzone przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Targu w dniu 17.05.2024 roku o godz. 12.30 w Szkole Podstawowej nr 1 w Nowym Targu , plac Słowackiego 14.
Zgłoszenie na kartach zgłoszeń do eliminacji rejonowych należy nadesłać do 13 maja 2024 do godz. 15.00 na adres szkoły: sekretariat@sp1.nowytarg.pl lub koordynatora- irena_augustynska@sp1.nowytarg.pl
Telefon/faks szkoły: 182665944
tel. koordynatora rejonowego w SP 1: 603 323 912 lub 792 008 718

Finał konkursu - etap wojewódzki - odbędzie się 29 maja 2024 o godzinie 10.00 w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu.

Ocena jury:
Jurorzy konkursu w swojej ocenie kierują się następującymi kryteriami:
  • dobór repertuaru dostosowany do wieku uczestnika,
  • interpretacja utworów,
  • kultura słowa,
  • ogólny wyraz artystyczny.

Postanowienia końcowe:

1. Zgłoszenie do udziału w konkursie jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.
  2. Każdy uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do zgłoszenia udziału w konkursie. Zgodę na przetwarzanie danych osobowych należy podpisać i dostarczyć wraz z kartą zgłoszenia.
  3. Uczestnicy konkursu zobowiązują się, że nie będą rościć żadnych praw z tytułu publikacji ich nazwisk oraz fragmentów utworów w środkach masowego przekazu oraz zezwalają na ich wykorzystywanie i przetwarzanie przez Organizatora w celach promocyjnych.
  4. Wszelkie kwestie nieujęte w regulaminie rozstrzyga Organizator.

Wszelkich informacji udziela koordynator konkursu:
Anna Łukasik tel. 502-218-884
a.lukasik@palacmlodziezy.pl
  • Regulamin 40. Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego pt. ECHA PoeticaPobierz
  • Karta zgłoszenia 40. Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego pt. ECHA PoeticaPobierz