Zimowisko z Jedynką 2024

​​W SP1 podczas ferii od 12 lutego do 23 lutego 2024 roku będą odbywać się zajęcia dla chętnych uczniów naszej szkoły w ramach "Zimowska z Jedynką".

Bezpieczne ferie zimowe 2024

Przydatne informacje dla każdego chcącego bezpieczei spędzić ferie zimowe można znaleźć tutaj.

Codzienne funkcjonowanie dziecka

Zachowanie i reakcje dzieci, ich sposoby postępowania i to, jak na co dzień funkcjonują zależy od rozmaitych czynników. Począwszy od tych fizjologicznych - jak bycie sytym lub głodnym, zdrowym lub chorym, wyspanym lub zmęczonym, poprzez psychologiczne, po społeczne i kulturowe. Czynniki te są różne u każdego dziecka, różny jest też stopień wrażliwości człowieka na każdy z nich.

Oczywiście nie sposób codziennie przeprowadzać dokładnej wieloaspektowej analizy dziecka, by dobrze zrozumieć dlaczego akurat dziś irytuje się podczas zawiązywania butów, czy nie koncentruje się na lekcji w szkole, jednak wiedza o tym, co wpływa na codzienne funkcjonowanie dziecka w różnych sytuacjach pozwoli nam lepiej zrozumieć młodego człowieka, bardziej adekwatnie reagować na jego potrzeby i zachowania a także lepiej wspierać go w rozwoju.