Worek Modlitwy - innowacja w klasie 2a

Od 20 października 2023 roku do czerwca 2024 roku w klasa 2a, pod opieką pani Marii Gaweł, podczas lekcji religii realizowana będzie innowacja pedagogiczna pt. "Worek Modlitwy". Celem tego projektu jest uczenie dziecka systematycznej modlitwy przez zaprezentowanie różnych jej form i włączenie w tą naukę rodziców.

Cele szczegółowe:
  • poznawanie przez dziecko historii biblijnych i opowieści o świętych,
  • wpajanie potrzeby systematycznej modlitwy,
  • wspólne spędzenia czasu rodzica z dzieckiem,
  • poznawanie prawd wiary,
  • wspólna modlitwa w rodzinie,
  • uczenie rodziców mówienia ciepłych, pełnych miłości słów do dziecka, czyli udzielania błogosławieństwa,
  • budowanie pełniejszych i mocniejszych relacji rodziców z dzieckiem.
Dzieci będą co tydzień losować Worek i zabierać na tydzień. W worku znajdują się książeczki o świętych, kolorowanki religijne, łamigłówki, film, piosenki, różaniec i figurka Matki Bożej.