Nasze działania profilaktyczne

1. W październiku odbyły się spotkania z przedstawicielem nowotarskiej policji p. Rafałem Skrobotem. Klasy Ia, Ib, IIa, IIb, IVa, IVb uczestniczyły w zajęciach na temat bezpieczeństwa w sieci i na drogach, natomiast klasa VIIa  miała zajęcia rozszerzone o tematykę odpowiedzialności karnej nieletnich.
  2. Również w październiku nasi uczniowie uczestniczyli w spektaklach profilaktycznych realizowanych przez firmę "Alpmim Interwencja Artystyczna". Dla  uczniów klas pierwszych i drugich było to spotkanie pt ”Mam hobby”, a dla  klas czwartych, siódmej i ósmej pt „Przyszłość”. Treści poruszane w tych spotkaniach nawiązywały do aktualnych problemów dzieci i młodzieży. Jako przykład profilaktyki pozytywnej były doskonałym uzupełnieniem Szkolnego Programu Wychowawczo- Profilaktycznego.
  3. W listopadzie nasza szkoła po raz drugi brała udział w „Kampanii  19 dni przeciwdziałania przemocy wobec dzieci i młodzieży”. W ramach akcji podejmowaliśmy rozmaite działania m.in.: odbywały się  zajęcia dla uczniów i rodziców poruszające powyższą tematykę, organizowano konkursy, przygotowywano plakaty, materiały informacyjne i pomarańczowe kokardki będące logo kampanii. Uczniowie naszej szkoły sporządzili dekalog – wskazówki dla dorosłych na temat właściwych relacji, który był prezentowany na wystawie w MOK-u. Dużym osiągnięciem była realizacja projektu filmowego o przemocy, przygotowanego przez uczniów klasy IIIc (gim.), który był prezentowany podczas uroczystej gali podsumowującej tegoroczną kampanię.